Холбоо барих: info@tsog-berlin.de, +49 172 90 11 861, 2019 оны 6-р сарын 1-нээс 2-ны өдрүүдэд. Хаяг: Barnim-Gymnasium Berlin, Ahrensfelder Chaussee 41, 13057 Berlin

Европ дахь Монголчуудын ахмад сагсан бөмбөгчдийн 11-р тэмцээн Монгол улс Герман улсын хооронд дипломат харилцаа үүссэний 45 жилийн ойн хүрээнд

 

Спорт нөхөрлөл уриан дор зохион явагдаж буй амжилттай өнгөрлөө.

Спортын талбайдаа хоёр өдөр та бүхэнтэйгээ дурсамж хөглөн хүрэлцэн ирсэн нийт баг тамирчид, шүүгч нар, хөгжөөн дэмжигчид, ивээн тэтгэгч дэмжигч нартаа баярлалаа.

 

Та бүхэн маань аян замдаа алжаалгүй сайн яваад хүрээрэй. 

Тэмцээний байр АЛТ, МӨНГӨ, ХҮРЭЛ Медалийн эзэд багуудыг танилцуулж байна.

 

эрэгтэй 50+

 

ЦОГ (Герман)  АЛТ

ГЭРЭГЭ (Франц) МӨНГӨ

ХӨХ МОНГОЛ (Чех Улс) ХҮРЭЛ

Шилдэг тоглогч

Спортын мастер М Б.Дашдорж  Герман

 

 

эрэгтэй 45-49

 

MONBER (Герман) АЛТ

MGL-OD (Швед) МӨНГӨ

ХӨХ МОНГОЛ (Чех Улс) ХҮРЭЛ

 

Шилдэг тоглогч Спортын мастер Д. Бөттөмөр Герман

 

эрэгтэй 38-44

 

MONBER (Герман) АЛТ

MGL-OD (Швед) МӨНГӨ

ЦОГ (Герман) ХҮРЭЛ

 

Шилдэг тоглогч Спортын мастер Д.Эрдэмбаяр Герман

 

эмэгтэй 45+

 

MGL-OD (Швед) АЛТ

STARS (Их Британи) МӨНГӨ

ЦОГ (Герман) ХҮРЭЛ

 

Шилдэг тоглогч Спортын мастер Швед Гэрэлмаа

 

эмэгтэй 35-44

 

ANDUUD (Польш) АЛТ

KRISTALL (Австри) МӨНГӨ

ЦОГ (Герман) ХҮРЭЛ

 

Шилдэг тоглогч ОУХМ Намжилмаа

Ирэх жилийн тэмцээн Франц улсад зохион явагдахаар болов.

Жич: тэмцээний зураг бичлэг ахин орох болно.

 

Биеийн тамир мандтугай УРА

 

Та бүхнийгээ хүндэтгэсэн

Берлин Цог Монгол спорт клуб

Спорт нөхөрлөл уриан дор зохион явагдаж буй Европ дахь Монголчуудын ахмад сагсан бөмбөгчдийн 11-р тэмцээний эхний өдрийн тоглолтууд амжилттай явагдаж өнгөрлөө

Маргаашийн тоглолтууд маргааш хувиар ёсоор 9 цагаас эхлэнэ. Зоонд гарсан эхний тоглолтын хувиартай багууд цагтаа ирэхийг хүсье.

 

Баг тамирчдынхаа маргаашийн тоглолтод амжилт хүсье

 

1-р талбай - эхний өдөр 2019.06.01  - 9:00 эхлэх тоглолтуудын хуваарь

1 эр 50+ Польш (Польш) ГЭРЭГЭ (Франц) 11:20

2 эр 50+ ХӨХ МОНГОЛ (Чех Улс) ALP (Австри) 26:15

3 эр 38-44 Хөх Монгол / Чех Монбер / Герман 22:33

4 эр 38-44 Цог / Герман MGL Австри / Австри 42:18

5 эм 35-44 Титэм / Их британи Цог / Герман 12:21

6 эм 35-44 Золбоо / Герман Кристал / Австри 15:20

7 эр 50+ Цог Герман ГЭРЭГЭ (Франц) 16:10

8 эр 50+ Швед MGL ALP (Австри) 20:11

9 эр 38-44 MGL-OD (Швед) Монбер / Герман 16:28

10 эр 38-44 Гэрэгэ / Франц MGL Австри / Австри 24:26

11 эм 35-44 Золбоо / Герман Цог / Герман 4:28

12 эм 35-44 Кристал / Австри Титэм / Их британи 23:18

13 эр 50+ Цог Герман Польш (Польш) 13:9

14 эр 50+ Швед MGL ХӨХ МОНГОЛ (Чех Улс) 25:16

15 эр 44-49 Монбер / Герман ХӨХ МОНГОЛ (Чех Улс) 26:21

16 эр 38-44 MGL-OD (Швед) Хөх Монгол / Чех 36:21

17 эм 35-44 Цог / Герман Кристал / Австри 17:26

18 эм 35-44 Золбоо / Герман Титэм / Их британи 6:39

 

1-р талбай - хоёр дахь өдөр 2019.06.02  - 09:00 Цагаас эхлэх

1 эм 35 - 44 А1 Кристал Австри В2 MGL OD Швед

2 эм 35 - 44 А2 Цог Герман В1 Андууд Польш

3 эр 50+ А1 Цог Герман В2 Чех ХөхМонгол

4 эр 50+ А2 Гэрэгэ Франц В1 MGL Швед

5 эр 38 -44 А1 Монбер Герман В2 MGL Австри

6 эр 38 -44 А2 MGL OD Швед В1 Цог Герман

7 эм 45 + Алт

8 эм 35 -44 Алт

9 эр 50+ Алт

10 эр 38-44 Алт

 

 

2-р талбай эхний өдөр 2019.06.01 - 09:00 Цагаас эхлэх

1 эр 45- 49 Монбер / Герман Цог /Герман 23:21

2 эр 45- 49 ХӨХ МОНГОЛ (Чех Улс) ГЭРЭГЭ (Франц) 24:23

3 эм 45 + МON-HUN / Унгар ILT / Чех 15:8

4 эм 45 + STARS / Их британи Гэрэгэ / Франц 20:0

5 эм 35-44 Нэг үе / Чех Андууд /Польш 21:37

6 эр 45- 49 MGL-OD (Швед) ХӨХ МОНГОЛ (Чех Улс) 22:15

7 эр 45- 49 ГЭРЭГЭ (Франц) Цог /Герман 25:44

8 эм 45+ MGL - OD /Швед ILT / Чех 25:9

9 эм 45+ Цог / Герман Гэрэгэ / Франц 20:0

10 эм 35-44 MGL -OD / Швед Нэг үе / Чех 26:19

11 эр 45- 49 Монбер / Герман ГЭРЭГЭ (Франц) 24:15

12 эр 45- 49 MGL-OD (Швед) Цог /Герман 27:23

13 эм 45 + MGL - OD /Швед МON-HUN / Унгар 17:18

14 эм 45 + Цог / Герман STARS / Их британи 14:10

15 эм 35-44 MGL -OD / Швед Андууд /Польш 29:33

16 эр 45-49 MGL-OD (Швед) ГЭРЭГЭ (Франц) 20:0

17 эр 38 -44 Гэрэгэ / Франц Цог / Герман 13:16

 

 

2-р талбай хоёр дахь өдөр 2019.06.02 - 9 цагаас эхлэнэ

1 эм 45 + А1 MON HUN / Унгар В2 Их Британи

2 эм 45 + А2 MGL - OD Швед В1 Цог Герман

3 эр 45-49 ХӨХ МОНГОЛ (Чех Улс) Цог /Герман

4 эр 45-49 MGL-OD (Швед) Монбер / Герман

 

 

5 эм 45 + Хүрэл

6 эм 35 - 44 Хүрэл

7 эр 50 + Хүрэл

8 эр 38 - 44 Хүрэл

 

СПОРТ-НӨХӨРЛӨЛ “ УРИАН ДОР ЗОХИОГДОХ ЕВРОП ДАХЬ МОНГОЛЧУУДЫН АХМАД САГСАН БӨМБӨГЧДИЙН 11 ДЭХ УДААГИЙН Тэмцээний техникийн зөвлөгөөн амжилттай явагдаж багууд хэсгээ сугалж тоглолтын хувиарууд гарлаа.

Маргааш өглөө тоглолт 9 цагаас эхлэх ба эхний тоглолт өнөөдөр техникийн зөвлөгөөнд мэдэгдсэний дагуу 9 цагт эхлэнэ

 

 

 

1-р талбай - эхний өдөр 2019.06.01  - 9:00 эхлэх тоглолтуудын хуваарь

1эр 50+Польш (Польш)ГЭРЭГЭ (Франц)

2эр 50+ХӨХ МОНГОЛ (Чех Улс)ALP (Австри)

3эр 38-44Хөх Монгол / ЧехМонбер / Герман

4эр 38-44Цог / ГерманMGL Австри / Австри

5эм 35-44Титэм / Их британиЦог / Герман

6эм 35-44Золбоо / ГерманКристал / Австри

7эр 50+Цог ГерманГЭРЭГЭ (Франц)

8эр 50+Швед MGLALP (Австри)

9эр 38-44MGL-OD (Швед)Монбер / Герман

10эр 38-44Гэрэгэ / ФранцMGL Австри / Австри

11эм 35-44Золбоо / ГерманЦог / Герман

12эм 35-44Кристал / АвстриТитэм / Их британи

13эр 50+Цог ГерманПольш (Польш)

14эр 50+Швед MGLХӨХ МОНГОЛ (Чех Улс)

15эр 38-44Монбер / ГерманХӨХ МОНГОЛ (Чех Улс)

16эр 38-44MGL-OD (Швед)Хөх Монгол / Чех

17эм 35-44Цог / ГерманКристал / Австри

18эм 35-44Золбоо / ГерманТитэм / Их британи

 

1-р талбай - хоёр дахь өдөр 2019.06.02

1эм 35 - 44А1В2

2эм 35 - 44А2В1

3эр 50+А1В2

4эр 50+А2В1

5эр 38 -44А1В2

6эр 38 -44А2В1

7эм 45 + Алт

8эм 35 -44Алт

9эр 50+Алт

10эр 45-49Алт

11эр 38-44Алт

 

2-р талбай эхний өдөр 2019.06.01 - 09:00 Цагаас эхлэх

1эр 45- 49Монбер / ГерманЦог /Герман

2эр 45- 49ХӨХ МОНГОЛ (Чех Улс)ГЭРЭГЭ (Франц)

3эм 45 + МON-HUN / УнгарILT / Чех

4эм 45 + STARS / Их британиГэрэгэ / Франц

5эм 35-44Нэг үе / ЧехАндууд /Польш

6эр 45- 49MGL-OD (Швед)ХӨХ МОНГОЛ (Чех Улс)

7эр 45- 49ГЭРЭГЭ (Франц)Цог /Герман

8эм 45+MGL - OD /ШведILT / Чех

9эм 45+Цог / ГерманГэрэгэ / Франц

10эм 35-44MGL -OD / ШведНэг үе / Чех

11эр 45- 49Монбер / ГерманГЭРЭГЭ (Франц)

12эр 45- 49MGL-OD (Швед)Цог /Герман

13эм 45 + MGL - OD /ШведМON-HUN / Унгар

14эм 45 + Цог / ГерманSTARS / Их британи

15эм 35-44MGL -OD / ШведАндууд /Польш

16эр 45-49MGL-OD (Швед)ГЭРЭГЭ (Франц)

17эр 38 -44Гэрэгэ / ФранцЦог / Герман

 

 

2-р талбай хоёр дахь өдөр 2019.06.02

1эм 45 +А1В2

2эм 45 +А2В1

3эр 45-49ХӨХ МОНГОЛ (Чех Улс)Цог /Герман

4эр 45-49MGL-OD (Швед)Монбер / Герман

 

5эм 45 + Хүрэл

6эм 35 - 44 Хүрэл

7эр 50 + Хүрэл

8эр 45 - 49Хүрэл

9эр 38 - 44Хүрэл

 

 

Тойргийн тоглолтын үед тамирчид шаардлагатай үед мандатаар болон өөрийгаа баталсан, /нас / бичиг баримтыг шалгаж тоглолтонд оролцуулна.

Нийт баг тамирчиддаа амжилт хүсье

Европын Монголчуудын ахмад сагсан бөмбөгчдийн аварга шалгаруулах 11 дэх удаагийн тэмцээний үеэр аливаа холбоо,  холбогдох газруудаас тодорхойлон авч ирсэн шагнал урамшуулал, зэрэг цолыг тус тэмцээний үеэр гардуулуулах хүсэлтэй бол манай тэмцээн зохион байгуулах хороонд 2019 оны 5 сарын 18 дотор шагнах шагнал, зэрэг цолны мэдээлэл болон хуулбарыг Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein! хаягаар явуулна уу. 

Зохион байгуулах хороо шагналыг гардуулах талаар хэлэлцэн авч үзээд,  эргэн мэдэгдэх болно.

 

„ЕВРОПЫН ҮДЭШ“ - АНД НӨХДИЙН ЦЭНГҮҮН 

Урин цагт түрэгдсэн хаврын шаргал нарны туяа 

Нялх ногооны үзүүрээс салж ядан хоргодох цагаар

Сэтгэл зүрхэнд үүрийн туяа тусгах

Сэргэлэн цовоо спортын андуудтай

Нэг өдрийн танилцал, мянган өдрийн нөхөрлөл үүсгэх

ЕВРОПЫН ҮДЭШ анд нөхдийн Цэнгүүн - Хүндэтгэлийн баярт 

Европын өнцөг булан бүрээс хуран цугласан элэг нэгт 300 гаран найзуудтайгаа хамтдаа

дурсгал дүүрэн баярлаж өнгөрүүлэхэд та бүхнийгээ урьж байна.

Өдөр : 2019.06.02 Эхлэл: 19:00 цагаас 

Хаяг: Gloria Event Center

Markgrafenstraße 67, 10969 Berlin, Deutschland

Европын холбооны улс дахь Монголчуудын сагсан бөмбөгийн  аварга  шалгаруулах тэмцээний нэгдсэн журам

Б А Т Л А В

МОНГОЛЫН САГСАН БӨМБӨГИЙН ХОЛБООНЫ ЕВРОП ДАХЬ САЛБАР ЗӨВЛӨЛИЙН ТЭРГҮҮЛЭГЧДИЙН 2018 ОНЫ 11 САРЫН 04-НИЙ ӨДРИЙН ХУРЛААР БАТЛАВ.

\ХАВСРАЛТ 1-002\

МЭДҮҮЛЭГ, МАНДАТ ОЛГОХ ЖУРАМ

1.    Тэмцээний  техникийн  зөвлөгөөнийг 2019 оны 5 дугаар  сарын 31-нд 19.00  цагаас Монголын Элчин сайдын Яаманд харьяалагдах байранд явуулна.

  • Хаяг: Dietzgenstraße 31, 13156 Berlin

2.    Нээлтийн цаг, хөтөлбөр, дараалал, бусад зохион байгуулалтын асуудлыг техникийн зөвлөгөөн дээр тодорхой танилцуулан баталгаажуулна.

3.    Техникийн зөвлөгөөн дээр багуудын ахлагч эсвэл итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч сугалаа  сугалж хэсгийн тоглолтын  оноолт хийнэ.

4.    Тэмцээнд  оролцох  багуудын  хураамж  200 евро. Багийн хураамжийг төлөх сүүлийн хугацаа техникийн зөвлөлийн хурал байна.

6.    Тэмцээнд оролцох нийт тамирчдад зураг бүхий мандат олгох ба мандатыг хүчин төгөлдөр бичиг баримтыг үндэслэн олгоно. Иймд багууд мэдүүлгээ тамирчдын цээж  зургийг нэрийн хамт 5 сарын 10 наас өмнө доорх мэйл хаягаар ирүүлнэ.

Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

 

Тэмцээний хаяг

Barnim-Gymnasium 

Ahrensfelder Chaussee 41, 13057 Berlin

 

Санал болгож буй буудлууд

1.

Comfort Hotel Lichtenberg

“СПОРТ-НӨХӨРЛӨЛ “ УРИАН ДОР ЗОХИОГДОХ ЕВРОП ДАХЬ  МОНГОЛЧУУДЫН АХМАД САГСАН БӨМБӨГЧДИЙН 11 ДЭХ УДААГИЙН ТЭМЦЭЭНИЙ ЗААВАР 

Энд дарж PDF-ээр татаж авах 

 

НЭГ. ТЭМЦЭЭНИЙ  ЗОРИЛГО

Европын Холбооны улсуудад сурч, ажиллаж, амьдарч буй монголчуудын эв нэгдэл, нөхөрсөг зан чанарыг илтгэх, харилцаа холбоог сайжруулан бэхжүүлэх, биеийн тамир спортоор хичээллэх нь эрүүл мэнд, амьдрах, ажиллах эрч хүчийг хэрхэн нэмэгдүүлэх ач холбогдолтойг таниулах болон биеийн тамир, спортыг сурталчлах, ахмад тамирчдын спортын замналыг сурталчлан үлгэр дууриалал үзүүлэх, улс хоорондын түүх, соёл иргэншилтэй танилцуулах , Монгол улс Герман улсын хооронд дипломат харилцаа үүссэний 45 жилийн ойг сурталчлах зорилготой.

Copyright © www.tsog-berlin.de